Publikační činnost autora portálu

Knihy a odborné články za rok 2016 až 2019

Přehled publikační činnosti (nejen) autora portálu www.lidova-architektura.cz, z důvodu které nebylo možné se věnovat pravidelné aktualizaci webových stránek. Tato je závislá především na časových možnostech autora a případné podpoře neziskového projektu. Předchozí knihy a odborné články na předochozí stránce o publikační činnosti.

Obsah:

  1. Vesnice a osady na území Velké Prahy... II.
  2. Cultural Landscape of Wendland
  3. Zmizelá Praha - Vesnice, ...

Vesnice a osady .. II.

Vesnice a osady na území Velké Prahy Publikaci Vesnice a osady na území Velké Prahy s památkami slohové a lidové architektury II. vydalo roku 2019 hlavní město Praha nákladem 2000 ks a je dostupná v rámci sítě veřejných knihoven.

Autoři: Martin Čerňanský, Lubomír Procházka

ISBN: 978-80-260-9070-0

Obsahem publikace byla aktualizace současného stavu (2016, 2017) památkově nechráněných, avšak hodnotných vesnických sídel na území hlavního města Prahy. Autor portálu se podílel na zpracování 5 lokalit (Lysolaje, Nebušice, Řeporyje, Řepy a Vinoř) a dílčí měrou rovněž na třech ostatních (Butovice, Jinonice a Nedvězí) zpracovaných ve shodné struktuře jako v případě I. dílu. Kromě těchto byly stručnějším způsobem zpracovány autory publikace rovněž lokality Čertousy, Hájek, Horní Počernice, Chvaly, Liboc, Přední Kopanina, Satalice, Velká Ohrada, Vokovice a Zadní Kopanina).

Historickými fotografiemi do publikace přispěly Archiv hlavního města Prahy, Muzeum hlavního města Prahy a Národní památkový ústav, mapami stabilního katastru Český úřad zeměměřičský a katastrální. Mapové podklady se zakreslením plošně památkově chráněných území poskytl Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Více informací o publikaci včetně možnosti vyzvednutí (pozdějšího, až to situace dovolí) >>>

Cultural Landscape of ...

Cultural Landscape of WendlandSborník z mezinárodní konference The Cultural Landscape of the Wendland Circular Villages konané v roce 2016 vydal roku 2018 ICOMOS, Nationalkomitee der Bundesrepublik Deutschland.

Editoři: Christoph Machat

Autoři příspěvků (dle pořadí ve sborníku): Matthias Hardt; Dirk Wübbenhorst; Martin Čerňanský; Christoph Machat; Gerardo Torres Zarate; Gisle Jakhelln; Randi Berit Sjolie; Marwa Dabaieh; Fei Du a Kenji Okazaki; Hossam Mahdy; Michael Schmidt, Kerstin Ducker, Britta Rudolff a Michelle Hesse; Britta Rudolff, Eva Battis a Michael Schmidt.

ISBN 978-1-7267-387-8

Autor portálu zpracoval příspěvek s názvem Circular, Semi-circular and Oval Villages in the Czech Republic v roce 2016, sborník vydán v roce 2019

Zmizelá Praha - Vesnice, ...

Zmizelá Praha - Vesnice, usedlosti a dvoryPublikaci Vesnice, usedlosti a dvory v rámci tématické řady edice Zmizelá Praha vydalo roku 2019 Nakladatelství Paseka s. r. o. v Praze a je dostupná v rámci sítě knihkupců nebo na adrese Nakladatelství Paseka, obchodní oddělení.

Autoři: Martin Čerňanský, Jana Viktorínová, Lubomír Procházka

ISBN: 978-80-7432-984-5

Obsahem publikace vydané s grantovou podporou hlavního města Prahy jsou především historické fotografie s populárně naučnými popisky k bývalým samostatným obcím a osadám připojených k Praze. Jmenovitě se jedná o Butovice, Hlubočepy, Holyně, Jinonice, Košíře, Liboc, Lipence, Lochkov, Lysolaje, Malá Chuchle, Motol, Nebušice, Přední Kopanina, Radlice, Radotín, Ruzyně, Řeporyje, Řepy, Sedlec, Slivenec, Sobín, Stodůlky, Střešovice, Suchdol, Třebonice, Veleslavín, Velká Chuchle, Vokovice, Zbraslav a Zličín.

Historickými fotografiemi do publikace přispěly Archiv hlavního města Prahy, Etnologický ústav Akademie věd, Muzeum hlavního města Prahy a Národní památkový ústav.

Více informací o publikaci včetně možnosti zakoupení on-line >>>

Autor textu a fotodokumentace ke kapitole
Publikační činnost © Martin Čerňanský

Popisek

Osídlení krajiny,
vesnice a stavby

Popisek

Hlavní regiony
a typy domů

Popisek

Ochrana sídel
a staveb

Popisek

Encyklopedie,
rejstřík, album..


dům nábytek UNESCO rezervace podlaha Čechy kamna památky krajina kámen nádobí stropy Morava sporáky akce okna skanzeny chalupy výstavy šindel vrata klenby nátěry tašky dveře projekt dřevostavby řemesla sklo vestavby katastr Slezsko vinohradnictví Holašovice Valašské muzeum dlažba tesařské spoje práce rybnikářství krovy rozvoj zóny kování Kokořínsko mapy stavby dlaždice hrady a zámky Beskydy sušárny parky pivovarnictví obce domy Veselý Kopec právo novostavby

Památky a lidová architektura na Facebooku

Památky a lidová architektura na Twitteru

Památky a lidová architektura na Google +

Památky a lidová architektura na E-mailu


Informační zdroje

Fotky a mapy

Hledat jiné téma >

Sdílet článek >LEGENDA: PR - památková rezervace, PZ - památková zóna, MVP - muzeum v přírodě, RLA - region lidové architektury, NKP - národní kulturní památka, KP - přístupná památka Zobraz větší mapu v novém okně

Redakce, webdesign a webmaster portálu:  info@lidova-architektura.cz, poslední změna: 25.03.2020

Památky a lidová architektura ČR - dům a zahrada, chalupy a bydlení © 2000 - 2016 Martin Čerňanský